top of page

Serdecznie zapraszamy Państwa  do południowej Norwegii.

Oferujemy Państwu 5 dni wspaniałej przygody, podczas ktorej odwiedzimy m.in.:

Czwarte pod względem zaludnienia miasto Norwegii - Stavanger słynące m.in. z przepięknie zachowanej starówki czy też muzeum ropy naftowej ale przede wszystkim z  licznych krajobrazowych atrakcji. Wybierzemy się na jedną z tych największych i najczęściej odwiedzanych czyli Preikestolen. W 2011 półka skalna wznosząca się na wysokość 604 m ponad majestatycznym Lysefjordem została uznana zarówno przez CNN Go jak i Lonely Planet za jedną z najbardziej spektakularnych platform widokowych na świecie.

 

Zwiedzimy również miasto zwane bramą do fiordów Norwegii czyli Bergen. Obejrzymy Torget - barwny targ rybny, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i wybierzemy się na spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Wjedziemy również kolejką na wzgórze Fløyen z piękną panoramą Bergen.

 

Stolice Norwegii czyli Oslo, w której zwiedzimy m.in. Park Frogner, bedący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, Główną ulicę miasta – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedrę oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wybierzemy się również z wizytą do Muzeum M/S Fram oraz zajrzymy na skocznię Holemnkollen.

Dzień 1. Polska - Stavanger

Wylot przedpołudniowym samolotem do Stavanger. Odbiór z lotniska, przejazd do centrum. Zwiedzanie miasta z pilotem. 

Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2. Stavanger - Preikestolen

Sniadanie w hotelu. Krótki rejs promem do Tau, skąd zabierze nas autokar na parking u podnóża Preikestolen. Tutaj rozpoczniemy około 2 godzinne podejscie na jedną z największych atrakcji Norwegii - półkę skalną, której sciana wznosi 604 m nad poziomem fjordu.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 3. Stavanger - Bergen

Wczesny przejazd na terminal promowy. Kilkugodzinny rejs do Bergen. Zameldowanie w hotelu, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, wejście lub wjazd na wzgórze Fløyen.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 4. Bergen - Oslo

Śniadanie, przejazd rannym pociągiem do Oslo. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: Udamy sie m.in. do Vigelandsparken, przejdziemy główną ulicą miasta, czyli Karl Johans Gate, Zobaczymy twierdze Akershus, a także górującą nad miastem skocznie narciarską Holmenkollen.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 5. Oslo - Polska

Po sniadaniu wymeldowanie. W zależności od godziny wylotu samolotu ewentualnie dalsze zwiedzanie Oslo, lub bezposredni przejazd na lotnisko. Wylot do Polski

Stavanger - CH - visitnorway.com
Preikestolen - Visitnorway.com
Bergen-Visitnorway.com
^C956011993E15AC4BAD44A32E01E6ECFBEED017

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • 4 noclegi ze śniadaniami (miejsce w pokoju dwuosobowym)

  • 4 obiadokolacje

  • opieka pilota na całej trasie

  • rejs promem

  • transfery komfortowym autokarem/pociągiem

  • ubezpieczenie uczestnika

ŚWIADCZENIA DODATKOWO PŁATNE:

  • bilet lotniczy 

  • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji

  • pokój jednoosobowy

bottom of page