Serdecznie zapraszamy Państwa  do Tromsø, miasta zwanego "Paryżem północy"

Oferujemy Państwu 4 dni niezapomnianych wrażen i przepięknych widoków

Czwarte pod względem zaludnienia miasto Norwegii - Stavanger słynące m.in. z przepięknie zachowanej starówki czy też muzeum ropy naftowej ale przede wszystkim z  licznych krajobrazowych atrakcji. Wybierzemy się na jedną z tych największych i najczęściej odwiedzanych czyli Preikestolen. W 2011 półka skalna wznosząca się na wysokość 604 m ponad majestatycznym Lysefjordem została uznana zarówno przez CNN Go jak i Lonely Planet za jedną z najbardziej spektakularnych platform widokowych na świecie.

 

Zwiedzimy również miasto zwane bramą do fiordów Norwegii czyli Bergen. Obejrzymy Torget - barwny targ rybny, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i wybierzemy się na spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Wjedziemy również kolejką na wzgórze Fløyen z piękną panoramą Bergen.

 

Stolice Norwegii czyli Oslo, w której zwiedzimy m.in. Park Frogner, bedący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, Główną ulicę miasta – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedrę oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wybierzemy się również z wizytą do Muzeum M/S Fram oraz zajrzymy na skocznię Holemnkollen.

Dzień 1. Polska - Tromsø

Wylot przedpołudniowym samolotem do Tromsø. Odbiór z lotniska, przejazd do hotelu. Czas wolny

Wieczorny spacer po mieście  

Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2. Tromsø

Sniadanie w hotelu.  Przejazd minibusem na farmę psów husky, gdzie będzie możliwość uczestnictwa w powożeniu psimi zaprzęgami. Po krótkim przeszkoleniu przejazd przepiękna, malowniczą trasą z widokiem na okoliczne góry (wycieczka fakultatywna). Powrót do Tromsø w godzinach popołudniowych. Czas wolny, lunch we własnym zakresie. W godzinach wieczornych przejazd poza miasto na wieczorny spacer z przewodnikiem w poszukiwaniu zorzy polarnej. 

 wioski Samów gdzie bpoza miasto na Spacer po Tromso, następnie czas na wielką przygodę – rejs statkiem do miejscowości Kirkenes, gdzie czeka nas bajkowa noc sylwestrowa w lodowym hotelu. Krótki rejs promem do Tau, skąd zabierze nas autokar na parking u podnóża Preikestolen. Tutaj rozpoczniemy około 2 godzinne podejscie na jedną z największych atrakcji Norwegii - półkę skalną, której sciana wznosi 604 m nad poziomem fjordu.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 3. Tromsø

Po śniadaniu przejazd na terminal promowy. Kilkugodzinny rejs do Bergen. Zameldowanie w hotelu, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, wejście lub wjazd na wzgórze Fløyen.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 4. Tromsø - Polska

Śniadanie, przejazd rannym pociągiem do Oslo. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: Udamy sie m.in. do Vigelandsparken, przejdziemy główną ulicą miasta, czyli Karl Johans Gate, Zobaczymy twierdze Akershus, oraz Muzeum Ekspedycji Polarnych Fram, a także górującą nad miastem skocznie narciarską Holmenkollen.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Świadczenia zawarte w cenie:

  • 4 noclegi ze śniadaniami

  • 4 obiadokolacje

  • bilety lotnicze

  • opieka pilota na całej trasie

  • rejs promem - miejsce w kabinie dwuosobowej

  • opłaty drogowe

  • transfery komfortowym autokarem/pociągiem

  • ubezpieczenie uczestnika

Świadczenia dodatkowo płatne:

  • pokój jednoosobowy

  • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji