top of page

5 dni aktywnego wypoczynku w południowo-zachodniej Norwegii,

podczas których wejdziemy i odwiedzimy m.in.:

Stolice Norwegii czyli Oslo, w której obejrzymy m.in. nowoczesny gmach Opery Narodowej w dzielnicy Bjørvika, Frogner Park bedący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, Główną ulicę miasta – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedrę oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wybierzemy się również z wizytą do Muzeum M/S Fram oraz zajrzymy na skocznię Holemnkollen.

 

Niewielkie miasteczko Rjukan w położone na samym dnie doliny Vestfjord, zwane dawniej również najbardziej mroczną doliną świata ze względu na całkowity brak światła słonecznego w okresie jesienno-zimowym. W 2013 roku zamontowano specjalne zestawy ogromnych luster na zboczach otaczajacych gór, ściągając dzieki temu promienie słoneczne na główny plac miasta. Dla chętnych możliwość zwiedzania zakładów Hydro Norsk, i posłuchania ciekawej historii bitwy o ciężką wodę, dzięki której udaremniono Niemcom budowę bomby atomowej. Wejdziemy rówież na górujący nad doliną szczyt Gaustatoppen (1883 m n.p.m.), skąd przy ładnej pogodzie możemy podziwiać 1/6 powierzchni Norwegii.

 

Wybierzemy się na rafting po wodospadzie Syrtveitsfossen z wykwalifikowanymi instruktorami, podczas którego nie zabraknie nam dużej ilości usmiechu i dobrej zabawy.

 

Odwiedzimy czwarte pod względem zaludnienia miasto Norwegii - Stavanger słynące m.in. z przepięknie zachowanej starówki czy też muzeum ropy naftowej ale przede wszystkim z licznych krajobrazowych atrakcji. Wybierzemy się na jedną z tych największych i najczęściej odwiedzanych czyli Preikestolen. W 2011 półka skalna wznosząca się na wysokość 604 m ponad majestatycznym Lysefjordem została uznana zarówno przez CNN Go jak i Lonely Planet za jedną z najbardziej spektakularnych platform widokowych na świecie.

Dzień 1. Polska - Oslo

Wylot przedpołudniowym samolotem do Oslo. Odbiór z lotniska, przejazd do centrum. Zwiedzanie miasta z pilotem.Udamy sie m.in. do Vigelandsparken, przejdziemy główną ulicą miasta, czyli Karl Johans Gate, Zobaczymy twierdze Akershus, oraz Muzeum Ekspedycji Polarnych Fram, a także górującą nad miastem skocznie narciarską Holmenkollen, czas wolny.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 2. Oslo - Rjukan - Revsnes

Śniadanie, przejazd do Stavsro w okolicach miejscowości Rjukan. Stąd wybierzemy się w około 2,5 godzinną wędrówkę na szczyt Gaustatoppen (1883 m n.p.m.), z którego przy ładnej pogodzie możemy dostrzec 1/6 powierzchni Norwegii. Istnieje również możliwość wjazdu na szczyt kolejką znajdującą się wewnątrz góry. Następnie przejedziemy do Rjukan gdzie udamy się na spacer po tym uroczym miasteczku oraz zwiedzimy Muzeum Norweskego Przemysłu.

Przejazd do Revsnes.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 3. Revsnes - Evje - Revsnes

Sniadanie w hotelu. Przejazd do Evje. Rafting wodospadem Syrtveitsfossen z doświadczonymi i wykfalifikowanymi instruktorami. Mnóstwo świetnej zabawy i niezapomnianych wrażen. Możliwość nauki wspinaczki pod okiem instruktora (za dodatkową opłatą). 

Wieczorem grill przy ognisku, nocleg w hotelu

Dzień 4. Revsnes - Preikestolen - Stavanger

Po śniadaniu przejazd autokarem do Jørpeland.

Z parkingu u podnóża Preikestolen rozpoczniemy około

2 godzinne podejscie na jedną z największych atrakcji Norwegii - półkę skalną, której sciana wznosi się

604 m nad poziomem fjordu. Rozpościera się z niej fascynujący widok, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przejazd do Stavanger

Obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 5. Stavanger - Polska

Po sniadaniu wymeldowanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wizyta w Norweskim Muzeum Ropy Naftowej, Czas wolny

Przejazd na lotnisko, wylot do kraju

Świadczenia zawarte w cenie:

  • 4 noclegi ze śniadaniami (pokój jednoosobowy)

  • 4 obiadokolacje

  • 3 godzinny rafting z wykwalifikowanymi instruktorami

  • opieka pilota na całej trasie

  • transfery komfortowym autokarem

  • ubezpieczenie uczestnika

Świadczenia dodatkowo płatne:

  • bilet lotniczy

  • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji

  • wjazd kolejką na szczyt Gaustatoppen

  • pokój jednoosobowy

bottom of page